Menu

Almetyna blox

Rysunki i grafika, czasem na tematy poważne, a czasem zupełnie nie.

Wymień trzy cechy różniące człowieka od pozostałych eukariontów

almetyna

Motto:
Należymy do eukariotów

i nic co eukariockie

nie jest nam obce.

 

 

Droga Miss!  
Rozrosło się. A miał być komentarz u Ciebie. Wobec tego wpiszę się tutaj. Związek między tym co napisałaś, a tym co ja piszę jest luźny, ale da się zauważyć ;-)

Wymieniam trzy tytułowe cechy.

1. Tworzy przysłowia. 
Przyłowie Jak cię widzą tak cię piszą, inaczej "tak cię cenią" przejawia się w życiu codziennym. Na przykład, kasę dajemy bogatym (o czym wspomina Missjonash, KLIK)*, szanujemy tych co się sami szanują (więc "kochaj bliźniego swego…"), chwalimy już wychwalonych (celebryci nie biorą się znikąd), odpisujemy 1% na rozsławione inicjatywy, a nie te ledwo zipiące choć równie szlachetne, dlaczego? Czy dlatego, że jesteśmy stadni, więc z założenia robimy to co inni? Słynny eksperyment standfordzki dowodzi tego samego co przysłowiowa mądrość ludowa. Rozglądamy się i w większości robimy to co inni.

A tu przysłowie związane z wyglądem i osądem:


 

2. Jest nieprzewidywalny.
Przykładów każdy może cytować do woli z własnego i cudzego życia. Jeden przykład, KLIK, szczególnie ciekawy, bo nieprzewidywalność dotyczy tu reakcji na dużą skalę. Fala publikacji w sieci zdjęć kobiet bez makijażu zaowocowała masowymi wpłatami na rzecz walki z rakiem piersi. Dlaczego tak się stało, nie wiadomo. Czyli, człowiek jest nieprzewidywalny i w tym jego siła? 

Przykład przewidywania:

 

3. Gromadzi wiedzę w magazynach, z których potem czerpią osoby spoza naszego stada i nawet epoki. Biblioteki, szkoły, media to instytucje nieznane pozostałym eukariontom. Więcej na ten temat przeczytacie w Wytworach rzeczywistości, które zachwalam gdzie mogę KLIK.

 

Dwa przykłady. Typowe zadanie szkolne i reklama Wytworów pod tytułem "Mam wybór".

 

 

 

Mam prośbę. Piszcie jakie jeszcze cechy różnią człowieka i pozostałe komórkowce?

---

O dawaniu kasy i w ogóle o pomaganiu sporo także piszą (po polsku) tutaj, KLIK: "We know you care, but do you care enough to give?"

 

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • missjonash

  Ojej niezła jesteś - ja bym nie wymyśliła żadnej cechy, bo jak już coś wymyślę to dochodzę do wniosku, że zwierzęta też to potrafią. Masz rację: jesteśmy stadnymi, nieracjonalnymi chomikami :D Uściski serdeczne!

 • almetyna

  Miss, buziaki, po pierwsze, a po drugie: nie powiesz chyba, że zwierzaki mają swoich celebrytów i media?
  ;-)

 • missjonash

  Celebrytów chyba mają, co do mediów hmmm muszę pomyśłeć :D

 • almetyna

  Miss! Co Ty mówisz! Zwierzęta? Jakich celebrytów?! Celebryta jest znany z tego, że jest znany. Żadnych osobistych dokonań. Nawet NATURALNEGO autorytetu inaczej charyzmy nie ma, bo gdyby miał przestałby być tylko celebrytą ;-)

 • czeslawka

  moje kozy to typowe celebrytki. Przy widowni zaczynają pokaz możliwości:))
  Zadanie dla mnie zatrudne. nie ta pora, nie ta glowa. Rozwiążę praktycznie:))
  Poza tym gratuluję, świetny tekst!

 • almetyna

  Czesiu, dziękuję za dobre słowo, ale żeby coś mogło być dla Ciebie za trudne, w to nie uwierzę :-)

 • mniziurski

  Wydaje mi się, że przyłowienie porządnie skomórkowanego człowieka bywa trudniejsze od przywołania nieuczłowieczonego komórkowca do porządku. W każdym razie to przyłowie przyszło mi do głowy na czworaka.
  Buziaczki:)

© Almetyna blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci