Menu

Almetyna blox

Rysunki i grafika, czasem na tematy poważne, a czasem zupełnie nie.

2016

almetyna

Nadszedł spodziewany rok 2016, chwilowo zwany Nowym.
Składam Wam najlepsze życzenia! A skoro wszyscy sobie tak dobrze życzymy, co widać w całym blogowisku i facebooku, to następny rok będzie na pewno fantastyczny pod każdym względem.

szach_ciapki_201516

W Polsce będzie tak:
PiS i PO sie połączą w jednym chórze i nas wreszcie zbawią. Lewica się zorientuje, że w takiej sytuacji za niecałe 4 lata przyjdzie jej zwyciężyć i porządzić, więc połączy się z Razem i razem zmienią nazwę na PZPL (Polska Zjednoczona Partia Lewicy). Inne partie stwierdzą, że w dojrzałych demokracjach liberalnych dobrze działa wyłącznie system dwupartyjny i tzw alternance (przez Brytoli zniekształcona na alternation) i się zajmą emigracją zarobkową oraz dalszym chomikowaniem dóbr.

W kulturze osiągniemy wreszcie od tysiąca lat pożądany stan autonomii i oryginalności, dzięki czemu tzw świat będzie znał innych naszych twórców, a nie tylko Gombrowicza.

Banki znikną z powierzchni Ziemi, pieniądze będą się same dopisywać do naszych samoczynnie działających skarbonek elektronicznych, Apple wypuści na rynek Antytablet do kanalizowania niezadowolenie w sposób lekki, łatwy i przyjemny.

Natura nam się całkowicie zregeneruje, po prostu dlatego, że się dostosuje do ogólnej pomyślności naszej Ojczyzny i naszych Rodaków (bez względu na pochodzenie, kolor skóry i wyznanie).

Niech się spełni!

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • ankabieg

  Pani Kochana, a pogoda jaka będzie?
  Bo jak za dużo słońca, albo deszczu to do bani!
  A tak w ogóle to bym chciała zrobić małą podmiankę.
  Ryby niechaj gadają, a politycy niech milczą, o Pani Kochana,
  tak by mi pasiło.;)
  Najlepszego, Alm!:)

 • almetyna

  Aniu, hmm, pogoda... czort wie. Na pewno będzie jedynie możliwa :-)
  Ja bym zamieniła banki na bańki, najlepiej mydlane, a nie te, inaczej zwane, kankami, co to lud prosty i lud skomplikowany, oba jednako lubią wypełniać bimbrem. A to jest straszne paskudztwo, gorsze nawet od pastisu.

  Buziaki noworoczne!
  Alm.

 • przedwieczna_sledziona

  Nigdy nie wiem, kiedy bardziej się bać. Czy kiedy proroctwa są niedobre, czy kiedy są pomyślne.

 • bagienny.net

  Cudna wizja ;]

 • almetyna

  Przedwieczny, nie bój nic. Proroctwa się nigdy nie spełniają. Chyba że uwzględnimy wszystkie jakie ktokolwiek kiedykolwiek wysnuł z własnych głębi. Np. 1000 różnych proroctw ma taką cechę wspólna, że chociaż jedno się sprawdza. Pytanie, które?
  ;-)

 • almetyna

  Bagienny, dziękuję Ci za pozytywne podejście do wizji.

© Almetyna blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci