Menu

Almetyna blox

Rysunki i grafika, czasem na tematy poważne, a czasem zupełnie nie.

Nie-wiadomo-co

Niewinne sny niewiniątek

almetyna

– Każdy ma sny na jakie zasłużył – powiedziała Sowa.

– Przecież ona na mnie nie zasłużyła. Czy ja jestem w prawdziwym śnie? – spytała Sfinks.

– Miau – wypowiedział się Kot.

– Prawda nie ma tu nic do roboty – powiedziała Kostucha – Liczy się długość snu.

Niewinnesnyniewiniatek1

Luźne notatki o wpływach i przenikaniu

almetyna

Notatka wstępna

Nie zawsze św. Jana!  Drogą skaczących skojarzeń, to właśnie przysłowie, a raczej rysunek i dyskusja pod nim, przechyliły czarę goryczy. Pojemnik, w poprzednim zdaniu zwany czarą, zawiera mnóstwo negatywnych odczuć na temat plagiatów, zapożyczeń, świadomych i nie, ocierania się o złodziejstwo pomysłów, podszywania pod modne kreski, słowa, dźwięki.

W związku z powyższym, stawiam sobie zadanie adwokata diabła. Będę bronić, o ile zdołam, czerpania z czyjegoś źródła. I nie mam na myśli cytowania, lecz to co się zwykło nazywać uleganiem wpływom. Nie mylić z byciem pod wpływem, to osobny temat i bardzo ciekawy. Proszę o klik, gdyż dzieło Witkacego na pewno znacie, to natomiast warto poznać. Tym bardziej, że linkowana seria wiąże się się z tematem głównym tym, że dotyczy pastiszu.

Na początek seria dzieł ze SZKOŁY Chagalla. Nic to, że Pan Chagall nigdy nie prowadził szkoły, był mistrzem i to wystarczy. Mieć uczniów, to zaszczyt, prawda?*

 

 

Theo Tobiasse Ucieczka z diaspory

Boris Borvine Frenkel 

 

Theo Tobiasse

Alexsander Klevan

 

Emmanuel Mané-Katz

 

Chaim Goldberg

===

* W uczelniach artystycznych studenci "lecą mistrzem" i dlatego nie trzeba pokazywać indeksu, żeby było wiadomo kto z której pracowni. Istnieją oczywiście wyjątki, dobrze się kamuflujące.

© Almetyna blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci