Menu

Almetyna blox

Rysunki i grafika, czasem na tematy poważne, a czasem zupełnie nie.

MIGRACJE

almetyna

Jeśli masz jakiś pomysł na zorganizowanie miejsca w sieci, w którym możemy znaleźć spis blogów z zamykanego blox.pl i je podlinkować, wpisz się tutaj. 

Na wszelki wypadek zostawiam adres do korespondencji:
almetyna@gmail.com

Pozdrawiam
Marta - Almetyna

 

Kto ty jesteś?

almetyna

Image and video hosting by TinyPic

 

Kto chce wiedzieć skąd pomysł, musi zajrzeć na blog Brak, wpis pt. Barwy narodowe. Tak się wciągnęłam, że zrobiłam swoją wersję. Ale że nie jestem przywiązana  do epatowania bliźnich, czyli chrzanię modę, to moja wersja jest grzecznym żarcikiem. 

Autentyczne - potwierdzam!

almetyna

Rodzina orzekła, że muszę mieć jakiś talent. Padło na plastyczny.

 

Ponieważ wyrok zapadł zaocznie, długo sobie nie zdawałam sprawy.

Przywieziono mi prezent wspaniały: piękne, różnokolorowe plasteliny, nieosiągalne w naszym siermiężnym kraju. Były z Włoch. Z radością robiłam całkiem miniaturowe ludziki, scenki cale, ich przygody, ich domki, rowery i zwierzątka. Są dotąd schowane w jakimś pudełku, tylko nie pamiętam na jakim strychu. Moje stworzonka wzbudzały aplauz. Babcia przyniosła grudę gliny, sprawa poważniejsza. Należało włożyć gumowy fartuch, a także siedzieć w łazience, w końcu podłogi się wtedy pastowało. "Dzieł" nie pamiętam, tylko jedno wydarzenie z nimi związane. Były czasem malowane po wyschnięciu, zwykłymi wodnymi farbami. A na wierzch - mamy lakier do paznokci. Bezbarwny.

Zrobiłam akurat plakietkę nieforemną, z podziałami jakie mi same wypadły, dość przypadkowe, w różnych kierunkach. Małe pola pomalowałam, a to w ciapki, a to w paski, a to w falki itd. Przyszedł Przyjaciel Rodziny, Znawca sztuki. I zrobił mi Korektę. Wcale nie zajął się całością "dzieła". Pokazywał palcem różne małe pola i mówił: - To jest do kitu. - To jest świetne. - To jest mdłe. - To nic nie wyraża. - To jest autentyczne. Tu już mnie przeraził. "Jak to nie wyraża? - Nie miało wcale 'wyrażać'!". "Jak to autentyczne? Dlaczego raczej ten kawałek, a nie inny?" Dlaczego akurat "autentyczne" lub "nie", co za dziwny pomysł na ocenę. Nic nie rozumiałam.

A rodzina nadal wierzyła w mój talent. Jak rodzina się uczepi, to doprawdy każde dziecko omota.

.

PPS. Powołuję niniejszym do istnienia nowy dział, Repetycje i tym samym potwierdzam aktualność niektórych zapomnianych już wpisów. 

.

 

Środek maja. Miss Rose. Nowe widoki.

almetyna

Nowe widoki i daty

Kalendarz jest dziwnym urządzeniem. Mój na przykład przesunął maj na czerwiec, ale za to jego początek. I w dodatku czerwiec będzie we wrześniu. Powody są dwa:

1. Szykuje się bardzo fachowe tłumaczenie na angielski (planowane było tylko streszczenie, ale idziemy na całość) i ono będzie gotowe na koniec maja.

2. Emma pomogła mi pojąć, że już maj jest miesiącem bezrefleksyjnym z powodu majówek, nie mówiąc o czerwcu, który pachnie na dobre masłem kakaowym i filtrem przeciwsłonecznym. Za to wrzesień zachwyca świeżym tchnieniem, początkiem roku szkolnego i otwarciem sezonu literackiego.  W sam raz coś dla Miss Rose!

NorkaksiazkiAKCEPT 

 

Czyli „Już niebawem, WE WRZEŚNIU” będziecie zaproszeni do Londynu. Miss Rose, życie dzieje się w głowie przemówi językami. 

Co prawda możemy się tam spotkać już w czerwcu, będę robić rekonesans i się bawić w turystkę. Z wdzięcznością przyjmę sugestie co by ciekawego i niecodziennego zobaczyć, zwiedzić i udokumentować w Londynie w krótkim czasie? W 5 dni?

Wiosna 2018, Miss Rose się budzi

almetyna

Już niebawem, w maju, będziecie zaproszeni do Londynu. Miss Rose, życie dzieje się w głowie pojawia się na świecie! Będzie wydana przez c&b Art London i promocja będzie dzięki c&b Art London i będzie się działo!
Życie dzieje się co prawda w głowie, ale gdzieś powinno być utrwalone, jeśli nie ma przeminąć bez śladu. Życie w blogu jest drugim życiem, a opowieści jak koty mają żyć dziewięć. 
O kolejnych życiach powiadomię Was, gdy tylko one się objawią.
O wszystkim dowiecie się pierwsi (czyli drudzy, przynajmniej ci, którzy nie pojawią się w Londynie), nawet przed Facebookiem!!!
Zapraszam do śledzenia spraw Miss Rose w sposób, który Wam odpowiada najbardziej.
Można też do mnie napisać, na pewno odpowiem:
almetyna@gmail.com

2017, 2018...

almetyna

Dzień dobry!

Kartka na ten rok. Życzenia powinny się zawsze spełniać, liczę ze tym razem zechcą.

IMG_1314

P.S. Mały ruch na tym blogu nie jest tym samym, co mały ruch na tym świecie. Ten pierwszy się przekłada na inne akcje, niech 2017 im także sprzyja. Ten drugi może by pomógł na światowe bolączki.

Okruszek

almetyna

To jest obrazkowa instrukcja obsługi.  Czego dotyczy powiedziane jest tutaj. KLIK.

Obrazek1

 Obrazek 2 można obejrzec po 3. lub odwrotnie.

Obrazek3

 

Obrazek2

 Teraz nastąpi instrukcja obsługi budowania nowego narzędzia spełniającego wymogi bezdotykowości.

Obrazek4a

 1. Gromadzisz.
2. Składasz.


Obrazek4_abcdinstrukcje2

 ...i masz:

Obrazek4einstruktazowy2

 Akcja opisana jest gdzie indziej. Tu. Poniżej efekt końcowy.

Obrazek_6_Koniec2

Jeszcze raz,  NA  WSZELKI  WYPADEK. Jeśli odczuwasz pewien niepokój, a nawet jeśli nie odczuwasz istnieje opis. Tu. 

2016

almetyna

Nadszedł spodziewany rok 2016, chwilowo zwany Nowym.
Składam Wam najlepsze życzenia! A skoro wszyscy sobie tak dobrze życzymy, co widać w całym blogowisku i facebooku, to następny rok będzie na pewno fantastyczny pod każdym względem.

szach_ciapki_201516

W Polsce będzie tak:
PiS i PO sie połączą w jednym chórze i nas wreszcie zbawią. Lewica się zorientuje, że w takiej sytuacji za niecałe 4 lata przyjdzie jej zwyciężyć i porządzić, więc połączy się z Razem i razem zmienią nazwę na PZPL (Polska Zjednoczona Partia Lewicy). Inne partie stwierdzą, że w dojrzałych demokracjach liberalnych dobrze działa wyłącznie system dwupartyjny i tzw alternance (przez Brytoli zniekształcona na alternation) i się zajmą emigracją zarobkową oraz dalszym chomikowaniem dóbr.

W kulturze osiągniemy wreszcie od tysiąca lat pożądany stan autonomii i oryginalności, dzięki czemu tzw świat będzie znał innych naszych twórców, a nie tylko Gombrowicza.

Banki znikną z powierzchni Ziemi, pieniądze będą się same dopisywać do naszych samoczynnie działających skarbonek elektronicznych, Apple wypuści na rynek Antytablet do kanalizowania niezadowolenie w sposób lekki, łatwy i przyjemny.

Natura nam się całkowicie zregeneruje, po prostu dlatego, że się dostosuje do ogólnej pomyślności naszej Ojczyzny i naszych Rodaków (bez względu na pochodzenie, kolor skóry i wyznanie).

Niech się spełni!

Mandale, kalejdoskopy

almetyna

Wlazł pies do kuchni i porwał mięsa ćwierć, a jeden kucharz głupi zarąbał go na śmierć!
A drugi kucharz mądry, co litość w sercu miał, wystawił mu nagrobek i taki napis dał... itd, itp.

1MandalaJoie_gwiazdy2MandalaJoie_gwiazdy3MandalaJoie_gwiazdy4MandalaJoie_gwiazdy5MandalaGaieMort6MandalaJoie_gwiazdy

Niewinne sny niewiniątek

almetyna

– Każdy ma sny na jakie zasłużył – powiedziała Sowa.

– Przecież ona na mnie nie zasłużyła. Czy ja jestem w prawdziwym śnie? – spytała Sfinks.

– Miau – wypowiedział się Kot.

– Prawda nie ma tu nic do roboty – powiedziała Kostucha – Liczy się długość snu.

Niewinnesnyniewiniatek1

Siedzi w kącie i ma za złe

almetyna

Ja tak o sobie. Niby to popieram pozytywne podejście do życia, niby to lubię wesołość i pogodę ducha... a stale skwierczę. Jedyne co mnie usprawiedliwia, że pisanie i kręcenie filmów o szczęściu jest usypiające, jak wiemy (z wyjątkiem Agnès Vardy, autorki kultowego "Szczęścia",

agnesvarda1
o której już pisałam w innym miejscu).

Mam dla Was coś na temat kreatywności i inspiracji, co może się okazać pożyteczne wobec kwestii zapełnienia nadchodzących długich jesiennych wieczorów, które można by spędzić na miłym zajęciu. Oferta jest szeroka. Sama coś takiego czasem robię, czyli prace ręczne.

Zapraszam do najnowszego Worka.

Wycinankawpiswrz2015
...

 

 

Witaj szkoło! Lekcja 1. Konik morski

almetyna

Ciekawym fenomenem jest konik morski. Samica za pomocą swojego pokładełka składa jaja w obrębie jamy brzusznej samca, gdzie następuje ich zapłodnienie i rozwój. Złożenie ikry to jedyny wkład samicy w rozmnażanie, cała reszta należy do samca. "Ciąża" samczyka trwa, zależnie od gatunku, od dwóch do ośmiu tygodni, po czym przychodzą na świat żarłoczne maluchy będące malutkimi kopiami swoich rodziców.

 

___ZeszytLekcja1Konikmorski

© Almetyna blox
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci